Šiuo kompiuteriniu modeliu galima kurti ir analizuoti įvairius aptarnavimo eilių tipus.
Susidarančios eilės yra nagrinėjamos Eilių, arba Masinio aptarnavimo sistemų teorijos, kuri išskiria kelis sistemų tipus:
– Sistemas su nuostoliais, kuomet užklausos (klientai, eismo dalyviai, telefono skambučiai, kompiuterinių duomenų paketai ir pan.), tuo metu neaptarnautos, yra prarandamos;
– Sistemas su laukimu, kuomet užklausos yra kaupiamos buferyje – eilėje, laukdamos, kada bus aptarnautos;
– Sistemas su ribotu buferio dydžiu, kurį viršijusios užklausos yra prarandamos.

Eilių tipai gali būti išreikšti tam tikra raidžių seka, vadinamuoju Kendallo žymėjimu (Kendall notation), kurios bendra išraiška yra tokia: A/B/S/K/N/D, čia

A – laiko tarp užklausų tikimybės skirstinio tipas;
B – užklausos aptarnavimo laiko skirstinio tipas;
S – severių ar aptarnaujančių prietaisų skaičius;
K – buferio talpa;
N – klientų, kuriančių užklausas, aibė;
D – aptarnavimo tipas, pavyzdžiui FIFO (First In First Out) – pirmiausia aptarnaujamos anksčiausiai atėjusios užklausos.

Dažnai laikoma, kad K ir N yra begalinio dydžio, o D – FIFO, tada eilės apibūdinimas sutrumpėja iki A/B/S.
Pavyzdžiui, M/G/2 reikš, kad laiko tarp užklausų atsiradimo tikimybės skirstinys yra eksponentinis (M yra kilusi iš Rusijos mokslininko Andrejaus Markovo pavardės), kuomet užklausos atsiranda nepriklausomai viena nuo kitos, G – aptarnavimo laiko skirstinys yra kitoks ( G – General, pavyzdžiui, trikampis, tolygusis, Gauso, Veibulio ar kt.), o sistemą aptarnauja du serveriai (t.y. vienu metu gali būti aptarnaujamos dvi užklausos). Jeigu G – pastovus skaičius, tokia eilė pakankamai tiksliai apibūdins, pavyzdžiui, bilietų pardavimo kasą su dviem kasininkais, jei vidutinis pirkėjų aptarnavimo laikas yra beveik vienodas.
modelisKompiuterinį modelį interneto naršyklėje paleisti ir su juo eksperimentuoti galima, paspaudus paveikslėlį, esantį žemiau – modelis atsidarys kitame naršyklės lange. Jame galima pasirinkti skirtingas užklausų atsiradimo laiko bei jų aptarnavimo laiko tikimybių skirstinius.

eile1