Tiekimo grandinė

Parengsime tiekimo grandinės modelį, sujungdami gamybinio cecho ir mažmenininko kompiuterinius modelius.

Mažmenininkas prekiauja vienu gaminiu – skalbimo mašinomis, parduodamas jas pirkėjams iš savo sandėlio ar parduotuvės.  Jis turi nustatytą gaminių atsargą, kurios lygiui sumažėjus iki tam tikros ribos, mažmenininkas užsako  papildomą skalbimo mašinų partiją.

Gavęs užsakymą, gamybinis cechas pradeda gamybą, o pagamintos skalbimo mašinos partijomis po dešimt yra išsiunčiamos mažmenininkui.

Šis modelis bus sukurtas, sujungiant į vieną gamybinio cecho ir mažmenininko modelius bei juos atitinkamai modifikuojant pagal aukščiau aprašytą logiką.

Sukursime naują Aktyvaus objekto klasę (Active Object Class).

m_4_1

ir į ją įkelsime Gamybinio cecho ir Mažmenininko modelius, juos į naujo aktyvaus objekto lauką nutempdami pele. Kartu bus įkelti ir šių modelių elementai.

m_4_21

Į aktyvų objektą galima įterpti (embed) kitą aktyvų objektą, taip nesunkiai sukuriant norimo gilumo hierarchinę struktūrą.

Į gamybinio cecho modelį, jo viršutinį kairįjį kampą, įkelsime peržiūros zonos elementą ir pavadinsime jį Gamyba,

m_4_3

ir analogiškai į mažmenininko modelį –  peržiūros elementą, pavadintą Mažmena.

m_4_4

Peržiūros zonos leidžia pereiti tiek prie to paties aktyvaus objekto dalių (pavyzdžiui, diagramų, modelio elementų grupės), tiek ir prie kitų modelio aktyvių objektų (pavyzdžiui, esančių kituose languose) modelio kūrimo arba jo veikimo metu.

Sukursime nuorodą, kurią paspaudus būtų galima pereiti prie šių peržiūrų – įkelsime teksto elementą:

m_4_5

ir nurodysime jo veiksmą, paspaudus nuorodą pele:

m_4_6

gamybinis_cechas – įterpto objekto pavadinimas, Gamyba – sukurto peržiūros pavadinimas, o komanda navigateTo() į ekraną įkelia nurodytą peržiūrą.

Lygiai taip pat sukursime ir nuorodą mažmenininko ekrano parodymui, šio teksto veiksmas, paspaudus pele bus: mažmenininkas.Mažmena.navigateTo().

m_4_7

Dabar galima paleisti modelį – gamybininko ir mažmenininko modeliai veiks kartu viename lange, tačiau dar nepriklausomai vienas nuo kito.
Gamybiniame ceche yra surenkami gaminiai – skalbimo mašinos, kurios yra pakuojamos partijomis ir išvežamos užsakovams.
modelisMažmenininkui gaminiai pristatomi partijomis, jis juos sandėliuoja ir parduoda. Kuomet gaminių sumažėja iki nustatyto lygio, yra daromas užsakymas gamintojui.

mazm_4