Atgal Ar galima importuoti pamokas pagal klases

 

Sakykime, yra tokie vienos klasės pamokų duomenys (mokymo planas):

Ilgis “2” reiškia, kad pamoka dviguba, dviejų akademinių valandų trukmės.

Jei būtų ne daugiau kaip du klasės padalijimai, šią lentelę būtų galima visą kopijuoti ir įkelti į programą „aSc Tvarkaraščiai“. Tačiau mūsų atveju yra keturi padalijimai:
1. Berniukai/Mergaitės,
2. Uk1/Uk2/Uk3,
3. Pirma/Antra grupės
4. Etika/Tikyba.

Todėl pirmiausia programoje reikia įvesti 7b klasę ir sukurti šiuos padalijimus (pavadinimai turi būti tiksliai tokie, kaip Excel lentelėje).

Dabar kopijuojame duomenis iš lentelės ir pasirenkame „Importuoti iš laikinos atminties“:

Atsivers keli langai, kuriuose reikia patvirtinti, kad norite pridėti duomenis į programą:

Šios klasės pamokos bus įkeltos į programą:

Kol kas be kabinetų, bet juos irgi galima importuoti, pridėjus į importuojamą lentelę dar ir kabinetų stulpelį. Arba įvesti atskirai vėliau ir priskirti reikiamoms pamokoms. Jei kabinetai nesvarbūs, pavyzdžiui, klasės visada būna savo kabinetuose, tvarkaraštį galima sudaryti ir be jų, arba įvesti tik specialius kabinetus, pavyzdžiui, sporto salę, kompiuterių klasę.

Į programą įkeltos pamokos taip pat bus matyti kaip kortelės lango apačioje, neįdėtų į tvarkaraštį pamokų panelėje dalyje.

Dabar galima nukopijuoti šias pamokas ir kitoms klasėms. Pavyzdžiui, klasėms 7a, 7c, jeigu joms pamokos beveik tokios pačios (po to galima pamokas pataisyti, pavyzdžiui, pakeisti mokytoją). Išsirinkti pamokas galima laikant nuspaudus klaviatūros mygtukus Shift (išrenkant kelias iš eilės) arba Ctrl (išrenkant po vieną) ir paspaudžiant pamokas pele, o po to paspaudžiant mygtuką „Kopijuoti į“ (klasės, kurioms norite kopijuoti, turi būti įvestos  – jų pavadinimai, padalijimai nebūtinai, kopijuojant pamokas programa juos sukurs).

Taip galima labai greitai įvesti visų klasių pamokas.

Ir sukurti tvarkaraštį:

Kol kas trims klasėms, be kabinetų (juos irgi galima importuoti, pridėjus į lentelę, tokią kaip viršuje, papildomą stulpelį “Kabinetas”, arba įvesti ir priskirti pamokoms vėliau)  ir be  papildomų sąlygų.

Dabar pavyzdžiui, norėtume, kad Matematika ir Lietuvių kalba vyktų tik per 1-3 pamokas. Nustatome šiems abiems dalykams laiką:

Ir vėl paleidžiame tvarkaraščio sudarymo komandą “Tvarkaraštis, Kurti naują”. Dabar Matematikos ir Lietuvių kalbos pamokos vyks tik dienos pradžioje:

Dar būtų gerai, jei įmanoma, kad Kūno kultūra būtų tik paskutinė pamoka:

Mėginame, ir gaunasi toks tvarkaraštis:

Ir matosi, kad užsienio kalbos visoms trims grupėms – Uk1, Uk2 ir Uk3 pamokos negali vykti vienu metu, nes yra tik du mokytojai. Todėl programa šias pamokas padėjo į dienos pabaigą, kad klasių grupėms nebūtų langų.  Gal būt galima šias dvi anglų kalbos grupes sujungti į vieną, paliekant Anglų/Vokiečių grupes, arba paskirti trečią mokytoją.

 

Šiuo pavyzdžiu parodėme, kaip galima greitai ir paprastai pradėti dirbti su programa.