Atgal Ar galima importuoti pamokas pagal klases

 

Sakykime, yra tokie vienos klasės pamokų duomenys (mokymo planas):

Jei būtų ne daugiau kaip du klasės padalijimai, šią lentelę būtų galima visą kopijuoti ir įkelti į programą „aSc Tvarkaraščiai“. Tačiau mūsų atveju yra keturi padalijimai:
1. Berniukai/Mergaitės,
2. Uk1/Uk2/Uk3,
3. Pirma/Antra grupės
4. Etika/Tikyba.

Todėl pirmiausia programoje reikia įvesti 7b klasę ir sukurti šiuos padalijimus (pavadinimai turi būti tiksliai tokie, kaip Excel lentelėje).

Dabar kopijuojame duomenis iš lentelės ir pasirenkame „Importuoti iš laikinos atminties“:

Atsivers keli langai, kuriuose reikia patvirtinti, kad norite pridėti duomenis į programą:

Šios klasės pamokos bus įkeltos į programą:

Kol kas be kabinetų, bet juos irgi galima importuoti, pridėjus į importuojamą lentelę dar ir kabinetų stulpelį. Arba įvesti atskirai vėliau ir priskirti reikiamoms pamokoms. Jei kabinetai nesvarbūs, pavyzdžiui, klasės visada būna savo kabinetuose, tvarkaraštį galima sudaryti ir be jų.

Į programą įkeltos pamokos taip pat bus matyti kaip kortelės lango apačioje, neišmoktų pamokų šalyje (oj, tai yra neįdėtų į tvarkaraštį dalyje ;).

Dabar galima nukopijuoti šias pamokas ir kitoms klasėms. Pavyzdžiui, klasėms 7a, 7c, jeigu joms pamokos beveik tokios pačios (po to galima pamokas pataisyti, pavyzdžiui, pakeisti mokytoją). Išsirinkti pamokas galima laikant nuspaudus klaviatūros mygtukus Shift (išrenkant kelias iš eilės) arba Ctrl (išrenkant po vieną) ir paspaudžiant pamokas pele, o po to paspaudžiant mygtuką „Kopijuoti į“ (klasės, kurioms norite kopijuoti, turi būti įvestos (jų pavadinimai, padalijimai nebūtinai, kopijuojant programa juos sukurs).

Taip galima labai greitai įvesti visų klasių pamokas.

Ir sukurti tvarkaraštį:

Kol kas trims klasėms, be jokių papildomų sąlygų.