Darbo su OptiCut programa pavyzdys: kaip įkelti pjovimo duomenis iš Excel lentelės ir atlikti šio pjovimo optimizaciją

 

Sakykime turime tokią lentelę Excel faile: reikiamų pagaminti detalių išmatavimus, jų kiekį, užsakymo numerį:

OptiCut_pvz_importas_1

Šį failą išsaugome csv formatu (comma separated values – kableliais atskirtos lentelės celių reikšmės), pvz. lentele2.csv, ir uždarom tą failą. Tada atsidarome programą OptiCut programą ir pradžioje įsivedam medžiagas iš kurių pjausim: Reikia pasirinkti meniu punktus Stock, Panel materials, mygtuką New, ir įrašome MDP, storis  6 mm, ir MDP-8, storis 8 mm:

OptiCut_pvz_importas_2

Tada nurodome šių medžiagų lakštų matmenis: pasirenkame Stock, Edit Panels, paspaudžiame mygtuką New ir įrašom matmenis: pvz. medžiagos MDP lakštas yra 2440×1830 mm; medžiagą MDP pasirenkame, paspaudę mygtuką „Materials“ (ją jau įrašėme aukščiau).Po to analogiškai įvedame MDP-8 lakšto matmenis – spaudžiame mygtuką New ir įrašome, pvz 2750×1830 mm.

OptiCut_pvz_importas_3

Dabar lieka importuoti pjovimo lentelę iš Excel failo:  iš meniu išsirenkame: File, New panels cutting list, paspaudžiame mygtuką Import ir nurodome, kur yra failas lentele2.csv:

OptiCut_pvz_importas_4

Programa automatiškai importuos visas Excel lentelės eilutės (išskyrus pirmą, su pavadinimais): aukštį, plotį, kiekį, medžiagą (turi tiksliai sutapti medžiagos pavadinimas lentelėje ir įvestas į programą OptiCut – prie Stock, Panel materials):

OptiCut_pvz_importas_5

Tai ir viskas, spaudžiam mygtuką Optimize.
Programa optimizuoja detalių išdėstymą lakštuose (abiejuose – ir MDP, ir MDP-8), rezultatas: reiks 22 lakštų. Pirmi 15 lakštų – dalims naudojama medžiaga MDP (6 mm storio), likę 7 – medžiagos MDP-8 (8 mm storio). Šiuos pjovimo planus galima atsispausdinti, eksportuoti į kitas programas ar parengti failą programiniu būdu valdomoms staklėms.

OptiCut_pvz_importas_6

Programoje galima keisti įvairius optimizavimo parametrus, pjūvio storį, atspausdinti lipdukus detalėms ir likučiams, galima likučius (nurodžius minimalų plotą ar matmenį, nuo kurio pjovimo likutis laikomas dar panaudotinu) pridėti prie medžiagos atsargų – tuomet juos programa panaudos kitiems detalių iš tos medžiagos pjovimo optimizavimams (kitiems užsakymams).