Atgal Užsiėmimų importas aukštosios mokyklos atveju

 

Situacija mūsų mokymo įstaigoje tokia:

– Yra daug studentų grupių, ir paskaitos gali vykti vienai grupei arba kelioms grupėms kartu. Ir yra užsiėmimai, kuriuose gali būti arba viena grupė, arba dvi grupės kartu, tame pačiame kabinete ir su vienu dėstytoju.
– Yra dėstytojų, dėstančių tik lietuvių kalba, ir yra dėstančių ir lietuvių, ir anglų kalbomis.
– Paskaitos vyksta tik dekanato nustatytomis dienomis.
– Priskyrus grupei dėstytoją ir kabinetą, jie turi išlikti tie patys viso semestro metu.

————————————————– ——————-

Jūs galite sukurti tokią duomenų lentelę ir ją importuoti į programą aSc Tvarkaraščiai:

aukstoji_importas

Pastaba: į programą bus importuoti visi duomenys – dėstytojai, disciplinos, kabinetai, grupės, paskaitų (užsiėmimų ilgis ir skaičius per savaitę) ir sukurtos pamokų kortelės. Taip pat bus įvesta ir tai, kad paskaitos gali vykti tik nustatytomis savaitės dienomis, pavyzdžiui, tik pirmadieniais.

 

aukstoji_importas2

Jei yra dar apribojimų ar sąlygų, pavyzdžiui,  paskaitos gali vykti tik rytais, tai galima įvesti vėliau, dėstytojo ar disciplinos darbo laiko lentelėse. Galima įvesti ir įvairius sąryšius, pavyzdžiui, kad užsiėmimai lietuvių ir anglų kalbomis negali vykti tą pačią dieną.

Po to programoje galima duomenis dar patikrinti ir paleisti automatinį tvarkaraščio sudarymą.

kurti_nauja

univer_sudaryti

Programa įvestus užsiėmimus sudės į tvarkaraštį:

univer_sudaryti1

Kol kas programa sukūrė nemažai langų, nes įvestos tik kelios paskaitos ir užsiėmimai, tačiau jau atsižvelgė į sąlygą, kad paskaitos gali vykti tik pirmadieniais ir trečiadieniais.

Įvedus grupėms daugiau užsiėmimų, pvz. 6-7 per dieną, programa stengsis juos sudėti taip, kad langų grupėms neliktų. Taip pat jau įdėtas į tvarkaraštį korteles galima perkelti ir pele; programa įspės, jei vieta netinkama (pvz. dėstytojas jau užimtas, nėra laisvo kabineto ir pan.).